Przemysł mięsny i spożywczy
Weindich na podium! V Ogólnopolski Bieg Rzemieślnika

Wybiegaliśmy puchar i stanęliśmy na podium! W niedzielę 2 września br. odbyła się piąta edycja Ogólnopolskiego Biegu Rzemieślnika, której organizatorem był jak co roku Cech Producentów Żywności w Katowicach. Tegoroczny bieg został objęty honorowym patronatem Burmistrza miasta Radzionków, który ufundował puchary dla zwycięzców. Nad organizacją biegu czuwał maratończyk Pan August Jakubik, który budził ducha rywalizacji wśród uczestników.

W biegu wzięło udział 76 osób, w tym 29 dzieci. Zawody odbywały się na terenie MOSIR-u Radzionków na Księżej Górze. Nasz 9-osobowy Weindich Team zmierzył się z 3,5- kilometrową trasą i dwukrotnie stanął na podium. Najszybszą spośród kobiet okazała się córka naszego pracownika Kazimierza Psarskiego – Sabina, która całą trasę pokonała w czasie 16 minut i 45 sekund. Z kolei, w kategorii mężczyzn do lat 18, naszą drużynę dumnie reprezentował Filip - syn naszego pracownika Michała Malcherka, zajmując 3 miejsce, osiągając czas 19 minut i 2 sekund. W pierwszej dziesiątce znalazł się Adam Wagner, Kierownik Serwisu w naszej firmie (czas: 15 minut i 36 sekund).

Najmłodsi przedstawiciele naszego zespołu: Ola, Milena i Marvin, dzielnie zmierzyli się z dystansem 200 metrów, który przebiegli z uśmiechem od ucha do ucha.

Wydarzenie było okazją do spotkań i wspólnej zabawy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!