Przemysł mięsny i spożywczy
Partnerzy

Accles & Shelvoke Ltd

Accles & Shelvoke, to firma o ponad 100 letnim już doświadczeniu, która ogromny sukces na rynku osiągnęła głównie w oparciu o innowacyjne rozwiązania inżynieryjne, rygorystyczne testy wydajnościowe oraz inwestycje w nowe produkty, zapewniając tym wyrób najbardziej niezawodnych na świecie profesjonalnych narzędzi do ogłuszania. Produkty Accles & Shelvoke stanowią dziś najbardziej efektywne, przenośne i niezawodne narzędzia do ogłuszania dostępne w sprzedaży.

 

AMTek Microwaves

Firma AMTek zaprojektowała, wyprodukowała i wspiera setki przemysłowych systemów mikrofalowych w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci. Zespół AMTek ma ponad 75 lat doświadczenia w produkcji, projektowaniu inżynierskim oraz usługach wsparcia technicznego w przemyśle mikrofalowym. Firma AMTek posiada zaprojektowane, zbudowane, zainstalowane i obsługiwane ponad 220 pełnych systemów przetwarzania mikrofalowego na całym świecie, jak również ponad 450 wysokiej mocy nadajników mikrofalowych, produkowanych, instalowanych i obsługiwanych na całym świecie.

 

Azzar AG

Od ponad 45 lat firma Azzar AG produkuje i dostarcza całemu światu szwajcarską jakość w postaci maszyn formujących i porcjujących. Urządzenia firmy Azzar AG znane są pod marką PROVATEC, znajdują one zastosowanie w przemyśle: mięsnym, rybnym, warzywno-owocowym oraz piekarnictwie. Innowacyjny system przesuwania farszu od leja poprzez spiralę oraz z komorowego rotora na płytę formy sprawia że zachowana jest bardzo dobra struktura gotowego produktu. Oprócz standardowych urządzeń firma Azzar AG tworzy urządzenia porcjujące i formujące dopasowane do istniejących linii, najczęściej wykorzystywane w przemyśle piekarniczym.

 

CAPS INTERNATIONAL BV

Wyroby firmy CAPS INTERNATIONAL zapewnią zachowanie pełnych reżymów sanitarno – higienicznych podczas procesu uboju bydła i trzody. Firma CAPS posiada długoletnią praktykę w systemach zabezpieczania standardów sanitarnych podczas uboju w krajach UE, spełniając oczekiwania i wymogi obowiązujących Dyrektyw Unijnych. W przemyśle mięsnym istnieje potrzeba zagwarantowania wysokiej jakości warunków produkcji. Najważniejszym czynnikiem w tym procesie jest działanie zgodne z przepisami higieny. W celu optymalizacji warunków higienicznych Caps International oferuje gamę asortymentów niezwykle efektywnych i przyjaznych dla środowiska.

 

Friedr. DICK GmbH & Co. KG

Firma Dick, założona w 1778 roku, jest jedynym na świecie producentem oferującym kompletny zakres noży, ostrzałek i sprzętu pomocniczego dla kucharzy i rzeźników. Wieloletnia tradycja i doświadczenie zdobyte przy produkcji pozwoliły firmie DICK na ciągły rozwój i innowacje swoich produktów. Opinie klientów w połączeniu z własnymi pomysłami są przekładane na produkty najwyższej jakości. Potwierdzeniem tego może być spełnianie wymogów DIN EN ISO 9001 oraz otrzymanie Eco-Audit Certificate.

 

Edertal Elektromotoren GmbH & Co. KG

Firma Edertal z 65 letnim doświadczeniem jest niemieckim producentem wilków, steakerów oraz ostrzałek dedykowanych dla handlu, gastronomi oraz przemysłu mięsnego. Urządzenia przede wszystkim znajdują zastosowanie w sklepach mięsnych jako idealne uzupełnienie swojej oferty dla klienta końcowego. Wilk firmy Edertal model EMS 70 sa jedynymi urządzeniami na rynku w swojej kategorii cenowej które posiadają bieg wsteczny który znacznie ułatwia prace personelowi.

 

EFA Schmid & Wezel GmbH & Co.

EFA należy do grona najstarszych firm, z którymi utrzymujemy stałe kontakty handlowe. Firma powstała krótko po I Wojnie Światowej, bo w 1919 roku. EFA specjalizuje się głównie w produkcji urządzeń ubojowych, pił i nożyc.Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie techniki oraz niespotykaną jak na tamten okres opieką serwisową, prowadzona przez Richarda Schmid'a i Waltera Wezel'a, firma osiągnęła niebywały sukces. Sukces w Niemczech nie przeszedł bez echa na arenie międzynarodowej. Do dnia dzisiejszego za miarę profesjonalnego zakładu przetwórstwa mięsnego uważa się fabryki pracujące na urządzeniach marki EFA.

 

FMT

Firma FMT od ponad dziesięciu lat dostarcza urządzenia dla przemysłu mięsnego i warzywno-owocowego. W ofercie dla przemysłu mięsnego znajdują się urządzenia dla produkcji typu convenience zaczynając od obmączarek, panierownic, smażalników, pieców, a kończąc na tunelach mroźniczych. Bogate doświadczenie i ogromna wiedza firmy w zakresie technologii przetwórczej pozwala dostarczać klientowi rozwiązania niestandardowe, przygotowane specjalnie dla klienta. Dla przemysłu warzywno-owocowego projektowane są linie na które składają się: myjki, stoły sortujące, szatkownice, slicery, maszyny pakujące. Maszyny dostarczane przez firmę FMT charakteryzują się wysoka jakością i niezawodnością. Są łatwe w obsłudze i utrzymaniu.

 

Follett Corporation

Korporacja FOLLETT powstała w Stanach Zjednoczonych w 1948 roku. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie FOLETT Co. sprawiło, że firma stała się liderem w branży projektowania i produkcji innowacyjnych pojemników do lodu, systemów transportu lodu, maszyn do produkcji lodu, pojemników do lodu i napojów, a także specjalistycznych lodówek medycznych. Główna siedziba firmy znajduje się w Lehgih Valley w USA. W roku 2005 firma uruchomiła swój drugi zakład produkcyjny w Pruszczu Gdańskim w Polsce, którego zadaniem jest szybkie i skuteczne dotarcie do klientów europejskich. W roku 2013 nasza firma została Wyłącznym Przedstawicielem i Dystrybutorem urządzeń FOLLET w Polsce. Celem firmy FOLLET i nas jako Dystrybutora jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które promują zdrowie, bezpieczeństwo i dobrą kondycję naszych Klientów.

 

Heinrich FREY Maschinenbau GmbH

Lata temu Heinrich Frey podjął wyzwanie rzucone przez klientów: postanowił stworzyć firmę, która w szybki i przystępny sposób będzie dostarczać produkty dla szeroko pojętego przemysłu spożywczego. Heinrich Frey, pracując jeszcze w Seydelmann'ie, dokładnie poznał wszelkie potrzeby ówczesnego klienta. Było to w 1945, a rok później na bazie doświadczeń stworzył imperium Frey'a. W historii przemysłu mięsnego Frey zapisał się jako twórca pierwszej nadziewarki tłokowej. Dzisiejszy Frey to firma zatrudniająca w głównej siedzibie 90 osób. Dzięki nowym technologiom wynikającym z poprzednich doświadczeń, produkty Frey jeszcze nigdy wcześniej nie gwarantowały tak dużego komfortu pracy jak obecnie. Na sukces marki Frey na świecie złożyło się kilka czynników. Do tych najważniejszych zalicza się szacunek do tradycji oraz spoglądanie ponad horyzonty. Dlatego też w naszej ofercie proponujemy klientom szereg urządzeń po to, by ich praca nie odbiegała od światowych warunków. Jesteśmy AUTORYZOWANYM DYSTRYBUTOREM I SERWISEM FIRMY FREY W POLSCE.

 

Johannes GIESSER Messerfabrik GmbH

Gdy w roku 1865 Gottlob Giessen sprzedawał pierwsze, własnej produkcji noże w Winnenden, chyba nikt nie spodziewał się, że kilkanaście lat później jego firma stanie się światowym liderem produkcji noży. Dziennie na halach produkcyjnych Giesser-Messer powstaje ponad 6 000 noży. Ostrza noży wykonane są z wysokiej jakości stopu stali, chromu i molibdenu, z możliwie najwyższą zawartością węgla. Chrom zapewnia nierdzewność, a węgiel wraz z molibdenem gwarantują długotrwałość cięcia. W naszym katalogu znajdziecie Państwo pełną ofertę: aż 2 500 różnych noży do drobiu, mięsa, wędlin, sera, pieczywa, warzyw, oraz pozostałych artykułów spożywczych.

 

Gebr. GRAEF GmbH & Co. KG

Od ponad 50 lat firma rodzinna GRAEF jest symbolem wysokiej jakości produktów "Made in Germany" zorientowanych na użytkownika. Uniwersalne krajalnice do użytku domowego i komercyjnego są dobrze znane i cenione na całym świecie za ich wyjątkową jakość wykonania, trwałość i wzornictwo. W 1967 roku firma GRAEF  wprowadziła pierwsze elektryczne, wielozadaniowe krajalnice o konstrukcji metalowej. Od tego czasu za marką GRAEF stoją niezwykle funkcjonalne i niezniszczalne krajalnice do użytku domowego i profesjonlnego.

 

Henkelman

Henkelman od lat specjalizuje się w produkcji maszyn do pakowania próżniowego i obecnie są to najlepsze, szybkie i niezawodne, wręcz długowieczne, światowej renomy pakowarki, przeznaczone dla ogromnej ilości przedsiębiorstw, w różnych branżach i na całym świecie. Posiadają elegancki i funkcjonalny design. Są optymalne, wygodne oraz niezwykle proste w obsłudze.

 

Ferdinand HENNEKEN GmbH

Kiedy 35 lat temu Ferdynand Henneken podjął decyzję o założeniu firmy sztandarowym produktem, nowo powstałego wówczas zakładu produkcyjnego były masownice próżniowe. Po wielu latach intensywnego rozwoju technologicznego masownice wciąż stanowią największą część działalności firmy, która z upływem czasu wprowadziła do swojej oferty także tenderyzatory, potocznie zwane steakerami, systemy załadunkowe, oraz szeroką gamę produktów do zastosowań w zakładach przemysłu mięsnego.

 

HOEGGER Food Technology Inc.

Firma Hoegger jest szwajcarskim producentem maszyn dla przetwórstwa mięsnego ze 145 letnim doświadczeniem, posiada dwa zakłady produkcyjne w Szwajcarii i USA. Swoją ofertę kieruje dla dużych i średnich zakładów przetwórczych. Firma specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych systemów i linii produkcyjnych w obszarze prasowania mięsa i jego wyrobów, pasteryzacji i schładzania produktów w opakowaniach oraz separacji i przecierania owoców i warzyw. W obszarze prasowania mięsa firma proponuje maszyny i kompletne linie do trójwymiarowego prasowania, w efekcie czego uzyskujemy bardziej regularny kształt. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie dokładności podczas plasterkowania, podnosi atrakcyjność produktu i znacząco redukuje straty. Zastosowanie linii do pasteryzacji produktów w opakowaniach daje nam wysokie bezpieczeństwo produktu, długi okres trwałości, stałą jakość oraz pozwala na zoptymalizowanie planowania produkcji.

 

Italianpack S.r.l.

Włoska firma założona w 1988 roku, północnych Włoszech i jest wiodącym producentem maszyn pakujących typu "tray sealer", maszyn przelotowych oraz komorowych maszyn do pakowania próżniowego. Italian Pack może zaoferować swoim klientom szeroką gamę maszyn, w pełni zautomatyzowanych liniach o dużych prędkościach pakowania. Zastosowania obejmują standardowe pakowanie w próżni, pakowanie w atmosferze modyfikowanej (MAP) i pakowanie typu SKIN. Nasze maszyny znajdują zastosowanie we wszystkich działach przemysłu spożywczego; dania gotowe, mięso, drób, ryby, owoce morza i desery itd. W naszej fabryce w Como pracuje wysoce doświadczony zespół zapewniający nam utrzymanie się w czołówce postępu technicznego, oraz żeby nadal oferować rozwiązania wysokiej jakości w pełni zautomatyzowanych urządzenia do klientów na całym świecie.

 

KOMET MASCHINENFABRIK GmbH

Ta niemiecka firma od ponad 50 lat specjalizuje się w produkcji maszyn pakujących. KOMET jest jednym z producentów - pionierów, który we wczesnych latach 60-tych wprowadził na rynek małe maszyny komorowe. Obecnie firma produkuje 21 rodzajów maszyn pakujących, w tym modele stołowe, duże pakowaczki dwukomorowe, a ostatnio nawet maszyny pakujące w folii tłoczonej. Urządzenia pakujące produkowane przez firmę KOMET spełniają wszelkie, rygorystyczne wymogi umożliwiające ich wykorzystanie w zakładach przemysłu spożywczego i gastronomii.

 

KULINARIA S.A.

Firma Kulinaria S.A. specjalizuje się w projektowaniu i produkcji mieszanek przyprawowych, przyprawowo-funkcjonalnych i funkcjonalnych przeznaczonych dla przemysłu spożywczego. Funkcjonujący system zarządzania jakością oparty na wymaganiach normy ISO 9001:2000 zapewnia ciągłe doskonalenie wszystkich procesów zachodzących w firmie, gwarantując ich najwyższą jakość. Firma oferuje szeroką gamę produktów charakteryzujących się trwałym smakiem i aromatem oraz bardzo dobrą funkcjonalnością, zapewnia przy tym doradztwo technologiczne oraz pomoc we wdrażaniu ich do produkcji.

 

MADO Maschinenfabrik Dornhan GmbH

Firma MADO spełnia wymagania specjalistów w przemyśle przetwórstwa mięsnego, zakładach utylizacyjnych, supermarketach i gastronomii od ponad 45 lat. Urządzenia firmy należą do czołowych produktów w tym sektorze. Maszyny MADO pracują bezpiecznie i niezawodnie. Firma MADO upraszcza pracę w branży przetwórstwa mięsnego dzięki ciągłym innowacjom wprowadzanym w swoich urządzeniach.

 

MAHLKÖNIG GmbH & Co. KG

MAHLKÖNIG od ponad 80 lat jest wiodącą marką wysokiej jakości profesjonalnych młynków. Produkty zostały opracowane przez inżynierów MAHLKÖNIG i wykonane ręcznie w celu zaspokojenia potrzeb i wymagań najbardziej wymagających klientów. Dziś MAHLKÖNIG zapewnia dystrybucję i obsługę ponad 400.000 młynków MAHLKÖNIG poprzez własne filie oraz ponad 150 dystrybutorów i partnerów serwisowych na całym świecie. W ten sposób know-how MAHLKÖNIG jest stosowany codziennie na całym świecie. Trwały i doskonały mechanizm mielący tych młynków gwarantuje wiele lat bezproblemowej pracy. Młynki do przypraw i do kawy firmy MAHLKÖNIG zostały zaprojektowane tak, aby zaspokoić wymagania różnych klientów pod względem wymiarów, jak i wydajności. Młynki wyposażono w mocne, niskoobrotowe silniki, dzięki czemu przyprawy i ziarna podczas mielenia nie są przegrzewane. Długa żywotność żaren, niskie koszty użytkowania i prostota obsługi to bezwzględne atuty produktów tego producenta.

 

MAINCA Equipamientos Cárnicos, S.L.

Firma Mainca jest hiszpańskim producentem maszyn dla przetwórstwa mięsnego z 45 letnim doświadczeniem. Swoją ofertę kieruje dla małych i średnich zakładów przetwórczych. Urządzenia firmy Mainca charakteryzują się kompaktową budową, funkcjonalnością, prostą obsługą oraz bezawaryjną pracą. Gabaryty maszyn dostosowane są zarówno do małych zakładów jak i sklepów mięsnych oraz gastronomii. Mogą być wykorzystywane jako maszyny do przeprowadzania prób technologicznych oraz do produkcji wyrobów w krótkich seriach. Firma Mainca produkuje między innymi: wilki o średnicy gardzieli 70-114 mm, nadziewarki tłokowe o poj. 12-50l, mieszałki o pojemności 20-150l, kutry misowe o poj. 14-40l, piły taśmowe do cięcia mięsa świeżego z kością oraz mrożonego.

 

MAJA Maschinenfabrik Hermann Schill GmbH & Co. KG

Początki działalności firmy sięgają roku 1925, jednak za oficjalną datę założenia uważa się rok 1955. Dzięki wielu zdobytym doświadczeniom na przełomie ostatnich 50 lat, Maja zaliczana jest do grupy wiodących producentów maszyn przemysłu mięsnego na świecie. Obecnie w niemieckiej siedzibie prowadzonej przez braci Schill zatrudnionych jest 160 pracowników. Ponad 80 tysięcy maszyn firmy Maja znalazło nabywców na całym świecie. W samej Polsce do tej pory zainstalowano setki produktów opatrzonych charakterystycznym logo Maja. W naszej ofercie znajdziecie Państwo: odbłaniarki, skórowaczki oraz łuskarki do lodu.

 

PINTRO

Belgijska firma PINTRO jest producentem urządzeń do ręcznej i automatycznej produkcji szaszłyków. Nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń PINTRO w Polsce.

 

RM GASTRO Polska Sp. z o.o.

Firma RM Gastro od 1993 roku aktywnie uczestniczy w rynku gasronomicznym. Produkcja firmy obejmuje ponad 250 produktów własnych oraz wiele innych montowanych na licencji lub we współpracy z dostawcami. Nadrzędnym celem firmy jest zaspokojenie potrzeb klienta w jak najkrótszym czasie. Stałe rozszerzanie oferty handlowej i usługowej wpływa na ciągły rozwój firmy. RM Gastro regularnie uczestniczy w targach i jest obecne w mediach, dzięki czemu budowany jest pozytywny obraz firmy wśród klientów branży gastronomicznej.

 

RÜHLE GmbH

Firma Ruhle z siedzibą w Grafenhausen jest znana nie tylko jako producent masowalnic, nastrzykiwarek, ale również jako wielokrotny zdobywca nagród na międzynarodowych targach żywności. Włodarze Ruhle mogą poszczycić się prestiżowym tytułem „Niemieckiej firmy stosującej najbardziej innowacyjne rozwiązania w branży”. Tak samo jak główna siedziba firmy widoczna jest z kilku kilometrów, tak i maszyny z logo Ruhle rzucają się w oczy w każdym zakładzie, w którym są zainstalowane.

 

Maschinenfabrik SEYDELMANN KG

Ponad 200 pracowników, nieustanne kontakty w przeszło 100 krajach: międzynarodowa renoma urządzeń firmy Seydelmann dotarła również do Polski. Polscy klienci chwalą sobie produkty Seydelmann'a o czym świadczy nasza lista referencyjna. Oferowane urządzenia, mimo popularności w kręgu przemysłu mięsnego, nie należą do produktów masowych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ każda z maszyn tworzona jest pod indywidualne potrzeby naszych klientów - stąd też tak szeroki zakres oferowanych produktów: od kutrów wysokowydajnych, gotujących po całą gamę wilków (automatycznych, do mięsa zamrożonego). Każda maszyna charakteryzuje się niemiecką precyzją i wysoką jakością działań. Silne zainteresowanie produktami Seydelmann'a jest bardzo dobrze widoczne na wszelakich targach, gdzie stoiska firmy odwiedzają rzesze klientów. Warto zapamiętać, że co roku reprezentanci firmy biorą udział w ponad 50 targowych spotkaniach na całym świecie.

 

sterilAir AG

Firma Sterilair jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych firm w obszarze sterylizacji lampami UVC. Praktyczne aplikacje w tej dziedzinie firma stosuje od 75 lat, znajdują one zastosowanie w dezynfekcji wody, powietrza oraz powierzchni roboczych. Lampy obecne są w przemyśle spożywczym, wykorzystywane w hodowli zwierząt, dobrze sprawdzają się w laboratoriach, służbie zdrowia oraz stanowią wyposażenie kanałów wentylacyjnych. Szwajcarska firma poprzez specjalne oprogramowanie indywidualnie dopasowuje rozwiązania dla każdego klienta, gwarantując wysoką jakość i skuteczność oferowanych urządzeń.

 

VIKAN A/S

Duńska firma Vikan A/S posiada ponad stuletnie doświadczenie w produkcji sprzętu i akcesoriów do profesjonalnego utrzymania czystości. Produkty firmy charakteryzuje wysoka jakość wykonania, trwałości i niezawodność oraz efektywność w codziennym użytkowaniu. Firma Vikan A/S posiada certyfikat jakości ISO 9001 oraz certyfikat ochrony środowiska ISO 14001.

 

Hermann WIEGAND GmbH

Przez ponad cztery dekady Hermann Wiegand GmbH jest innowacyjnym partnerem dla firm w branży produkcji mięsa oraz przemysłu przetwórstwa mięsnego. Podstawą tego międzynarodowego sukcesu było opracowanie przez założyciela firmy, Hermanna Wieganda, systemu Hängfix  - pierwszej maszyny do pętelkowania z możliwością dokładnego rozwieszania mięsa.

 

ZICO Zimmermann GmbH & CO. KG

Od 150 lat produkty firmy ZICO ZIMMERMANN GmbH & Co. tną mięso na całym świecie. System wymiennych ostrzy tnących zapewnia prawidłową, a przede wszystkim efektywną pracę maszyn. Oferta Zico skierowana jest do firm działających w branży przemysłu mięsnego. Ostrza wykorzystywane są w urządzeniach takich jak: maszynki do mielenia mięsa (wilki), kutry, piły, skórowaczki, odbłaniarki. Jakość i precyzja są szalenie ważnym elementem przy produkcji każdego z ostrzy. Wykonane z nierdzewnej stali odpowiadają za dokładność pracy urządzeń. W naszej ofercie znajdziecie państwo całą gamę wymiennych ostrzy tnących Zico.