Rozwiązania dla gastronomii i HoReCa
O nas
Weindich sp. z o.o. jest firmą ze 100% polskim kapitałem łączącą ponad 30-letnie doświadczenie i tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na biznes. Firma powstała w 1990 r. i od dwóch pokoleń jest prowadzona przez rodzinę Weindich. Spółka jest znana na rynku jako dostawca maszyn i urządzeń w większości dla przemysłu mięsnego, a także do branży gastronomicznej i pozostałego przemysłu spożywczego. Od lat wyposaża w specjalistyczny sprzęt największe zakłady mięsne i przetwórnie, a także małe i duże lokale gastronomiczne oraz obiekty hotelowe. Łączy doświadczenie i wiedzę ekspertów z całego świata, projektując kompletne linie technologiczne, które są implementowane na rynku polskim i zagranicznym.

 
Misja
Naszą misją jest aktywne wspieranie rozwoju branż i ich łączenie, a także zapewnienie wszystkim klientom z sektora przetwórstwa spożywczego, w tym w szczególności przemysłu mięsnego, kompleksowej obsługi, gwarantując jednocześnie efektywny serwis na najwyższym poziomie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów stale rozwijamy naszą ofertę – od projektu po jego końcową realizację i doradztwo technologiczne. 
 

 
Zespół - stawiamy na ludzi
Firma Weindich sp. z o.o. zatrudnia ponad 90 wykwalifikowanych pracowników. Na personalną strukturę naszej firmy składają się wyspecjalizowane działy: handlowy, obsługujący przemysł mięsny oraz branżę gastronomiczną, obsługi klienta, marketingu, serwisu, e-commerce, reklamacji, administracji i księgowości, badawczo-rozwojowy, rekrutacji. Nasi specjaliści regularnie biorą udział w szkoleniach krajowych i zagranicznych, poszerzając swoje kompetencje oraz techniczne umiejętności. Każdy pracownik może liczyć na wsparcie doświadczonej kadry kierowniczej oraz właścicieli. Aktywnie współpracujemy z uczelnianymi biurami karier, wspierając studentów i doktorantów poprzez programy praktyk i stażów, w trakcie których mogą oni nabyć niezbędne doświadczenie i materiały badawcze. Postępując zgodnie z najważniejszymi wartościami - rodzina, szacunek, lojalność, wiarygodność - realizujemy misję i konkretne cele biznesowe. Kierowanie się tymi wartościami pozwala nam być w branżowej czołówce i kreować społeczną odpowiedzialność biznesu.

  

Polityka Jakości
Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości maszyn i urządzeń dla przemysłu mięsnego i gastronomii, a także utrwalanie wizerunku Weindich sp. z o.o. jako zaufanego partnera, firmy rzetelnej, zapewniającej całościową i profesjonalną obsługę klientów oraz wysoki poziom satysfakcji z oferowanych usług.

Mając na uwadze potrzebę ciągłego rozwoju i utrzymania konkurencyjności stawiamy sobie za cel:
  • Dostarczanie naszym klientom rozwiązań spełniających lub przewyższających ich oczekiwania jakościowe.
  • Ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie technologii wspomagających przemysł spożywczy.
  • Zapewnienie wykwalifikowanej kadry.
  • Nieprzerwane dążenie do podnoszenia jakości świadczonych usług oraz doskonalenie istniejącego systemu zarządzania.

Poprzez ciężką pracę połączoną z konsekwentnym dążeniem do realizacji postawionych celów stale podnosimy jakość świadczonych, usług nieustannie słuchając głosu zarówno klientów jak i dostawców.

Aktywne zaangażowanie
Działamy aktywnie w branżach przemysłu mięsnego i gastronomii. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, Cechu Producentów Żywności, G6 Europejskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów Sprzętu dla Przemysłu Spożywczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz współzałożycielem pierwszego Śląskiego Cechu Gastronomii.