Przemysł mięsny i spożywczy
Dom, który stawia na nogi
Dom, który stawia na nogi

Weindich - to spółka, której od początku istnienia, od ponad 30 lat, przyświecała idea dostarczania najlepszych i niezawodnych rozwiązań w biznesie, ale nie tylko. Właściciele, czyli Rodzina Weindich od zawsze wdrażała filozofię etyki i odpowiedzialności biznesu w swoich działaniach. Kiedy pomocy potrzebuje społeczność lokalna, znajdująca się w trudnej sytuacji życiowej, i tym razem nie pozostają obojętni. Dlatego właśnie, w tym szczególnym, przedświątecznym czasie, kilka słów o najbardziej potrzebujących.

Rodzina Państwa Doroty i Eugeniusza Fick poświeciła swoje obowiązki życiowe, zawodowe i postanowiła poświecić sie drugiemu człowiekowi tworząc Fundację Polskich Rodzin w Świętochłowicach. Ich najnowszym, największym przedsięwzięciem jest próba stworzenia "Domu, który stawia na nogi" w jednej ze świętochłowickich kamienic, będących w sąsiedztwie Fundacji.

Dom, który stawia na nogi, czyli Polskie Centrum Rodziny im. Królowej Pokoju z Medjugorje, to miejsce, gdzie znajdą się m.in. mieszkania dla kobiet w ciąży, których rodziny nie akceptują ich stanu błogosławionego, mieszkania dla matek z dziećmi, uciekających przed przemocą domową, mieszkania chronione, przygotowujące młodzież wychodzącą z domów dziecka do samodzielnego wejścia w dorosłość itp. Będzie tam prowadzona również świetlica środowiskowa, warsztaty terapii zajęciowej, pracownia nauki zawodu stolarza, czy kawiarnia, w której będą pracować osoby z niepełnosprawnościami. Miejsce to będzie odpowiedzią na bolączki współczesnego świata. Próbą spełnienia wielkich, wspólnych marzeń.

Pan Eugeniusz Fick - Prezes Zarządu Fundacji Rodzin Polskich i Św. Jana Pawła II - uzasadnia swoją potrzebę pomocy słowami - "Kiedy ludzie odchodzą od tych wartości, które kształtowały nasz świat, dzieje się coraz gorzej. W rodzinach, tam gdzie powinno być cudownie i bezpiecznie nie zawsze tak jest, a wręcz coraz częściej nie jest, dlatego 'Dom, który stawia na nogi' ma być alternatywą dla tego wszystkiego co się dzieje wokół."

To najlepsza rekomendacja działań tej niezwykłej rodziny i jednocześnie prośba o pomoc, o włączenie się do akcji wszystkich, którym nie jest obojętny los potrzebujących.

Potrzebne są środki na zakup i remont zrujnowanej kamienicy w sercu Świętochłowic. Angażując, wzmacniając, dodając skrzydeł, tworząc w samodzielnych mieszkaniach domu godne warunki życia, w których miejsce znajdą matki z dziećmi uciekające przed przemocą domową, młodzież opuszczająca domy dziecka, niepełnosprawni oraz osoby, które potrzebują opieki „wytchnieniowej”.

Prosimy Państwa o wspólną pomoc, udział w zbiórce i udostępnianie akcji.  Można również przekazać swój 1% podatku na Fundację. Razem możemy pomóc bardziej.

Dziękujemy
Rodzina Weindich