Przemysł mięsny i spożywczy
Innowacyjne technologie BladeStop i GloveCheck w niezawodnych piłach taśmowych SCOTT
Innowacyjne technologie BladeStop i GloveCheck w niezawodnych piłach taśmowych SCOTT

Bezpieczeństwo w procesie przetwórstwa spożywczego to społeczna odpowiedzialność. Dzisiejsza rzeczywistość stawia wiele wyzwań dotyczących bezpieczeństwa pracy pracowników. Coraz trudniej znaleźć operatorów wykwalifikowanych i doświadczonych. Coraz mniej jest chętnych do pracy w trudnych warunkach, występujących np. w zakładach mięsnych. Innowacyjne technologie, takie jak BladeStop™, czy GloveCheck™ dają gotowe rozwiązanie, jak zmniejszyć ryzyko wypadku operatorów pił stołowych oraz gotowy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu pracy przy niewielkiej tego cenie.

Weindich jako dystrybutor urządzeń i maszyn światowych marek, od lat przykłada wielką wagę bo tego, aby technologie zastosowane w urządzeniach były nie tylko pomocne w ułatwianiu procesów przetwórczych, ale także by bezpieczeństwo zawsze było na pierwszym miejscu. Dzięki temu poszerzamy grono naszych zaufanych Kontrahentów.

Innowacyjna technologia BladeStop™ w piłach SCOTT Piła taśmowa z wiodącą na świecie technologią w zakresie bezpieczeństwa pracy BladeStop™ firmy Scott, to nowość w naszej ofercie. Została zaprojektowana z myślą o tym, aby zmniejszyć ryzyko zranienia poprzez natychmiastowe, mechaniczne zatrzymanie ostrza, gdy urządzenie wykryje, że doszło do nieporządanego kontaktu operatora z ostrzem. Dzięki zastosowaniu tej technologii ryzyko wypadku przy pracy znacznie maleje, nawet przy trudnych warunkach pracy piły. Urządzenie posiada funkcje podwójnego wykrywania i szybkiego restartu. Dodatkowo ułatwia pracę dzięki temu, iż nie ma konieczności wymiany ostrza między zatrzymaniami.

Unikalna technologia Body-Sensing w połączeniu z technologią GloveCheck pozwala wykrywać dłoń operatora z nałożoną, gumową rękawicą. To dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo i stanowi kompletny i niezawodny system ochrony operatora piły.

Weindich, będąc generalnym dystrybutorem urządzeń SCOTT, zadbał o odpowiednie przeszkolenie swoich doradców z zakresu bezpiecznego użytkowania pił wyposażonych w tę technologię, a także aspektów technologicznych urządzeń i możliwości ich rozbudowy, np. o inne systemy, które dodatkowo zwiększają poziom bezpieczeństwa użytkowania. Warto też nadmienić, że w tym roku świętowaliśmy wraz z firmą Scott, tysięczną instalację tej technologii
w zakładach przetwórstwa mięsnego na świecie.

Weindich to dystrybutor wielu światowych marek, w tym na wyłączność. Jedną z najbardziej uznanych na świecie, której jesteśmy wyłącznym dystrybutorem, jest właśnie marka SCOTT. Na tegorocznej Polagrze nagrodzeni zostaliśmy złotym medalem za technologię BladeStop , zastosowaną w pile taśmowej, którą oferujemy na rynku polskim. Technologia ta sprawia, że nawet w najtrudniejszych warunkach pracy piły nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo. BladeStop wraz z systemem GloveCheck powoduje natychmiastowe zatrzymanie pracy piły, gdy tylko wykryje niepożądany kontakt operatora z ostrzem. Tym bardziej miło nam poinformować Państwa, że właśnie Scott szturmuje rynki Europejskie swoimi niezawodnymi, najbezpieczniejszymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. To zaskutkowało podpisaniem umowy o wartości 18 mln NZD  na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie rewolucyjnego systemu trybowania wołowiny z jednym z wiodących producentem żywności na półkuli południowej.