Przemysł mięsny i spożywczy
Niezwykły pokaz kulinarny „Cook&Chill” czyli gotuj i schłodź
Niezwykły pokaz kulinarny „Cook&Chill” czyli gotuj i schłodź

Z wielką radością gościliśmy w siedzibie firmy Weindich naszych Klientów oraz znamienitych i wyjątkowo zdolnych Szefów Kuchni –  Marcina CZUBAKA (znanego z telewizyjnego show TOP CHEF!) i Daniela SIELICKIEGO reprezentującego markę Rational! 

Wraz z naszymi Partnerami – producentem urządzeń chłodniczych marki Rilling oraz dystrybutorem profesjonalnych pieców -  Rational, mogliśmy zaprezentować urządzenia, stanowiące kompletne wyposażenie gastronomii. Panowie uraczyli nas bogatym i wyjątkowym MENU, a w nim: Burgery z pastrami, kurczak w panko a’la katsu z zielonymi warzywami i ryżem jaśminowym, sałatka z kaczką, tarta cytrynowa, fondant czekoladowy i nie tylko!

Mogliśmy zobaczyć urządzenia w/wym. marek „w akcji”, tj podczas przygotowywania i schładzania wspaniałych posiłków. 

Metoda Cook&Chill, czyli gotuj i schłodź, jest wykorzystywana w gastronomii i przemyśle przetwórstwa żywności do produkcji posiłków o najwyższej jakości, a także utrzymania doskonałych walorów smakowo-zapachowych. Dania przygotowywane były w sposób tradycyjny, za pomocą pieca konwekcyjno-parowego marki Rational i natychmiast schładzane „szokówką” marki Rilling.

Cook&Chill to metoda pozwalająca na przygotowywanie potraw wcześniej, a późniejsze ich zaserwowanie zachowuje w pełni walory smakowo-zapachowe. Natychmiastowe schładzanie gotowych dań do temperatury poniżej - 3°C  i późniejsze odmrożenie, podgrzanie pozwoli podać potrawy zachowując w nich to co najlepsze – smak, zapach, aromat.  

Jak dowiedzieliśmy się od Marcina Czubaka, potrawy przygotowywane tą metodą mają lepsze cechy smakowo-zapachowe niż ich odpowiedniki zamrożone lub przechowywane w bemarach. Charakteryzują się wysoką wartością odżywczą, ponieważ w trakcie produkcji są stosunkowo małe straty witamin i innych składników odżywczych.  Metoda „Cook&Chill”  pozwala także na zaoferowanie większego wachlarza potraw. Dania przygotowywane są wcześniej, a na zamówienie Klienta rozmrażane i podgrzewane. Możemy mieć pewność, że posiłek jest bardzo dobrej jakości oraz zachowane są wysokie standardy produkcji.

Metoda Cook&Chill stosowana jest wszędzie tam, gdzie występuje żywienie zbiorowe, np. w restauracjach, hotelach,  bufetach, szpitalach, szkołach, instytucjach socjalnych,  w samolotach itp.

Utalentowany Szef Kuchni – Marcin Czubak, finalista telewizyjnej produkcji „TOP CHEF”, pokazał nam klasę samą w sobie – dania zaserwowane przez niego były delikatne, aromatyczne i niezwykle smakowite.  Do tego opowiedział nam wiele ciekawostek ze świata gastronomii oraz podzielił się z nami jego pomysłami na to, aby dania były jeszcze bardziej wyjątkowe. Daniel Sielicki – naczelny Szef Kuchni Rational podkreślał też wyjątkowe zdolności pieca konwekcyjno-parowego, stosowanego od prawie 50-lat  w profesjonalnych kuchniach gastronomii. Dzięki temu kaczka, stanowiąca dodatek do przepysznej sałatki nigdy nie była bardziej delikatna, a skórka chrupiąca, a ziemniaczki które jej towarzyszyły zachowały swój unikalny smak i aromat. To tylko przykład talentu Szefa Daniela. 

Wszystkie urządzenia marki Rational i Rilling możecie Państwo kupić w Centrum Gastronomii i Przemysłu Spożywczego i Mięsnego  – Weindich w Chorzowie, na Śląsku,  a także online - na www.gastrosilesia.pl.