Przemysł mięsny i spożywczy
Relacja z targów Polagra
Relacja z targów Polagra

Kolejny rok firma Weindich uczestniczyła w poznańskich targach Polagra.  To były trzy intensywne dni, wypełnione inspiracjami z zakresu technologii dla branży spożywczej i rozmowami biznesowymi, a przy tym wypełnione smakiem i aromatem wybornej żywności. W dniach 4-6 października MTP stały się bijącym sercem branży spożywczej i opakowaniowej. Przez trzy dni w wydarzeniu udział wzięło liczne grono producentów żywności, dystrybutorów produktów spożywczych, przedstawicieli sektora HoReCa oraz firm zainteresowanych nowymi rozwiązaniami w branży opakowaniowej.

W tym roku wypada 100-lecie istnienia Międzynarodowych Targów Poznańskich, tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy tam gościć.

Targi te były kolejną okazją do zaprezentowania bardzo szerokiej i zróżnicowanej oferty Centrum Przemysłu Mięsnego i Spożywczego - firmy Weindich. Ekspozycja składała się z tzw. ciężkich i specjalistycznych maszyn i urządzeń dedykowanych dla przemysłu mięsnego i gastronomicznego. Jednak Weindich, to nie tylko maszyny, to także całodobowy serwis, dział projektowania Archi-gastro, czy też sklep internetowy z asortymentem m.in. dla branży HoReCa i nie tylko.

Stoisko Weindich było także miejscem, gdzie można było odpocząć, wrzucić coś na ruszt, porozmawiać z Właścicielami firmy, doradcami oraz zaproszonymi partnerami reprezentującymi firmy min. takie jak SCOTT, Seydelmann, Efa, Henkelmann.

Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszyły się maszyny i urządzenia, m.in. takie jak:

System mikrofalowego rozmrażania AMTek, czyli uniwersalna komora do rozmrażania niewielkich partii produktów. AMTek jest idealny do rozmrażania pojedynczych partii mrożonego mięsa, ryb, drobiu, owoców lub produktów piekarskich wszędzie tam, gdzie ma miejsce szybkie przygotowywanie surowców. Odwiedzający mogli dowiedzieć się, iż urządzenie to może rozmrażać ok. 650-1000 kg nieprzetworzonego zamrożonego produktu na godzinę.

Piła taśmowa z unikalną technologią podwójnego sytemu bezpieczeństwa pracy BladeStop™ tj. systemu wizyjnego oraz elektronicznego, a także GloveCheck - czyli systemu wykrywania rękawic, została zaprojektowana z myślą o tym, aby zmniejszyć ryzyko zranienia poprzez natychmiastowe mechaniczne zatrzymanie ostrza, gdy urządzenie wykryje, ze doszło do niepożądanego kontaktu operatora z ostrzem lub dłoń operatora została wykryta przez kamerę w bezpośredniej bliskości ostrza.

Dzięki zastosowaniu tej technologii ryzyko wypadku przy pracy znacznie maleje, nawet przy trudnych warunkach pracy piły. Podczas trwania targów Odwiedzający mogli naocznie przekonać się o skuteczności tych innowacyjnych technologii.

Ponadto ekspozycyjna oferta firmy Weindich obejmowała także urządzenia marki EFA, między innymi mobilny ogłuszacz. Na stoisku targowym można było porozmawiać z ekspertami na temat najnowszych technologii, stosowanych w branży spożywczej.

Jerzy Weindich - Właściciel firmy, osobiście witał Odwiedzających, w tym i zaproszonych gości, wieloletnich Partnerów, Kontrahentów, Przyjaciół firmy.

Można śmiało powiedzieć, że tegoroczne targi Polagra 2021 dla firmy Weindich zakończyły się sukcesem, a stoisko, jak co roku, wyróżniało się bardzo szeroką i ciekawą ofertą ekspozycyjną!

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim naszym gościom, że byli tam z nami zarówno osobiście jak i wirtualnie.