Nasza Oferta
Linia do produkcji mięsa mielonego, hamburgerów i kiełbasy suchej
Wilk automatyczny AV 250 z bezpośrednim podłączeniem do kutra MR 2500
Linia do produkcji mięsa mielonego, hamburgerów i kiełbasy suchej
Wilk automatyczny AU 200, przenośnik ślimakowy pionowy + wilko-mieszałka MRU 1300
Linia do produkcji mielonych produktów mięsnych, hamburgerów i suchej kiełbasy
Przenośnik taśmowy skośny ze stołem podającym, szlifierką uniwersalną AU 200 U, obrotowym przenośnikiem ślimakowym i wilko-mieszałką MRU 1800 z funkcją chłodzenia i pokrywą hydrauliczną.
Linia do produkcji mielonych produktów mięsnych, hamburgerów i suchej kiełbasy
Wilk automatyczny AW 300 U z urządzeniem załadowczym do dużych pojemników, ślimakowym przenośnikiem ślimakowym, dwoma mieszalnikami MR 2500 z poprzecznymi przenośnikami taśmowymi i wagą, przenośnikiem ślimakowym z obrotowym wylotem i dwoma końcowymi wilko-mieszałkami MU 200.
Linia do produkcji mielonych produktów mięsnych, hamburgerów i suchej kiełbasy
Taśma podająca z wagą ze stołami podnośnymi nożycowymi i rentgenowską analizą tłuszczu, przenośnik taśmowy pochylony ze zbierakami, wilko-mieszałka AW 300 U, uchylny przenośnik ślimakowy i trzy automatyczne wilko-mieszałki AMR 2500 z chłodzeniem ciekłym gazem.
Linia do produkcji nuggetsów z kurczaka
Dwa wilk automatyczne AU 200 i dwa AU 200 U, każda z urządzeniem załadowczym do dużych pojemników, lejem magazynowym z wałkiem podającym i ślimakiem wyładowczym, obrotowym przenośnikiem ślimakowym, trzema mieszalnikami próżniowymi VMR 4700 z funkcją chłodzenia, pokrywą hydrauliczną i trzema przenośnikami taśmowymi, transportujące materiał do trzech napełniarek.
Linia do produkcji karmy dla zwierząt domowych
Linia w pełni zautomatyzowana: Wilko-mieszałka automatyczna AU 200 U, przenośnik ślimakowy pionowy, dwa mieszalniki próżniowe VMR 1800, lej zasypowy z pompą transportową i próżniowy Konti-Kutter KK 254 AC-6.
Linia do produkcji karmy dla zwierząt domowych
Przecinarka próżniowa K 204 AC-8 z Konti-Kutter KK 140 AC-6.
Linia do produkcji kiełbasy parzonej i innych emulsji
Wilko-mieszałka MRU 1300 z funkcją chłodzenia, Wilk masarski do mięsa mrożonego GW 300 z pochyłym przenośnikiem taśmowym, przenośnik ślimakowy i Kuter próżniowy K 754 AC-8 z lejem zasypowym.
Linia do produkcji kiełbasy parzonej i innych emulsji
Przenośnik taśmowy skośny ze stołem podającym, maszynką do mielenia mięsa mrożonego GX 400, uchylnym przenośnikiem ślimakowym, dwoma mieszalnikami MR 3500 z pionowym urządzeniem załadowczym, przenośnikiem taśmowym i Konti-Kutter KK 250 AC-6.
Linia do produkcji kiełbasy parzonej i innych emulsji
Młynek automatyczny AG 160, młynek do mięsa mrożonego GW 300, przenośnik ślimakowy, dwa mieszalniki MR 1800, lej magazynowy z pompą i rurociągiem, Konti-Kutter KK 250 AC-6 i mieszalnik próżniowy VMR 3500 z urządzeniem załadowczym do dużych pojemników.
Linia do produkcji kiełbasy parzonej i innych emulsji
Wilk automatyczny AU 200 U, przenośnik ślimakowy, podajnik ZS 1000 i kuter próżniowy K 1004 AC-8.
Linia do produkcji szynki
Wilk automatyczny AU 200, przenośnik ślimakowy, system przenośników taśmowych, sześć masażerów próżniowych VMR 4700 T
Kontrola linii produkcyjnych: Centralny terminal sterowania
Centralny terminal sterowania zapewnia najlepszą możliwą interakcję między poszczególnymi maszynami w linii produkcyjnej. Jednostka sterująca systemu Windows jest centralnym interfejsem, z którego sterowane są wszystkie maszyny i ich dodatkowe funkcje. Wszystkie informacje na temat poszczególnych etapów produkcji są tutaj gromadzone i przetwarzane dalej. Produkcja może odbywać się według zapisanych receptur i stałych, wstępnie zdefiniowanych wartości.
Ponieważ wszystkie funkcje, takie jak obroty, wartości podciśnienia, płukanie gazem, prędkość przenośników i analiza tłuszczu mogą być monitorowane i kontrolowane przez jedną osobę za pomocą centralnego terminala sterującego, koszty pracownicze i potencjalne źródła błędów są zredukowane do minimum. Terminal może być połączony z wcześniejszymi lub dalszymi etapami produkcji lub może być zintegrowany z siecią firmową/systemem ERP firmy.
Dzięki możliwości podłączenia drugiego stanowiska pracy, cała produkcja może być monitorowana również poza halą produkcyjną.
W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z kadrą wykwalifikowanych doradców Weindich: WEINDICH sp. z o.o. Centrum Przemysłu Mięsnego i Gastronomii tel.: +48 32 746 91 00 |
Seydelmann posiada ugruntowaną pozycję na rynku jako producent urządzeń do przygotowania farszu.
W ofercie firmy znajduje się pełen program urządzeń umożliwiający stworzenie kompletnej linii przygotowania surowca do linii:
-
produkcji kiełbas i parówek
-
produkcji burgera
-
produkcji mięsa mielonego
-
produkcjiproduktów convenience i vege
-
wizyty w zakładzie produkcyjnym
-
wizyty w hali pokazowej, w której przygotowana była linia produkcyjna dla klienta
-
sesji teoretycznej, prezentacji nowości, linii vege oraz część Q&A
W trakcie wizyty w zakładzie produkcyjnym mieliśmy okazję zobaczyć etapyprocesu produkcji różnych urządzeń, zwracając szczególną uwagę na elementy wyróżniające rozwiązania firmy Seydlemann na tle konkurencji, wpływające na jakość i trwałość tych urządzeń.
W związku z rosnącym zainteresowaniem klientów i rosnącą sprzedażą kompletnych linii produkcyjnych, obecnie wynosi ponad 20% całej produkcji firmy Seydelmann, głównym punktem była prezentacja automatycznej linii przygotowania farszu.
Zgodnie z powyższym układem, zadaniem linii jest przygotowanie, rozdrobnienie i wymieszanie oraz automatyczne podanie farszu do trzech nadziewarek. Linia działa w pełni automatycznie w oparciu o pracę na recepturach.
Linia umożliwia wydajną produkcję produktu o wysokiej jakości dzięki zintegrowaniu do linii analizatora X-rayMeat Master w celu uśrednienia zawartości tłuszczu zgodnie z recepturą oraz oddzieleniu ewentualnie występujących zanieczyszczeń i kości w surowcu.
Główne założenia:
-
Surowiec: mięso wołowe, świeże lub mrożone
-
Standaryzacja produktu oraz odseparowanie kości
-
3-4 osoby do obsługi linii
-
wydajność 4-4,5 t/h
Sekcja podawania surowca
Dwie stacje podawania – każdy operator ma do dyspozycji dwa stanowiska z podnośnikami paletowymi dla surowca świeżego i mrożonego.
Podnośniki mają zainstalowane czujniki wagowe w stopach. Operator podaje surowiec zgodnie z informacjami podanymi na ekranie.
Sekcja rozdrabniania surowca
Surowiec podawany na taśmę trafia do Meat Master gdzie jest badana zawartość tłuszczu i odrzucane są kości w surowcu następnie lamelowym transporterem wznoszącym są przenoszone do leja wilka uniwersalnego.
Wilk uniwersalny AU-250 ma zadanie wstępne rozdrobnienie surowca na sicie Ø20.
Rozdrobniony surowiec trafia do zasobnika podajnika śrubowego ukośnego i uchylnego. Nim surowiec jest podawany do wilko-mieszałki AMR 2500.
Zaletą tego podajinka jest łatwy dostęp do śruby wznoszącej, której modułowa pokrywa jest otwierania na całej długości.
Dzięki zastosowaniu ramienia uchylnego możliwe jest zintegrowanie drugiej wilkomieszałki w przyszłości, co pozwoli na rozbudowanie linii i dalsze zwiększenie wydajności.
Zadaniem wilkomieszałki jest wymieszanie wstępnychszarży surowca, aby wyrównać zawartość tłuszczu w całej szarży produkcyjnej.Dodatkowo jest możliwość dodania surowca z poza linii, dzięki dodatkowemu załadunkowi masztowemu. W części mielenia uzyskiwany jest kolejny poziom rozdrobnienia.
Tak przygotowany surowiec trafia podajnik ślimakowy, którym surowiec jest przenoszony do mieszałki.
W mieszałce w sposób automatyczny mieszana jest szarża, zgodnie z zaprogramowaną recepturą, jest możliweręczne dodanie przypraw i dodatków lub załadunkiem masztowym, a woda jest dozowana automatycznie. W stopach mieszałki są zainstalowane czujniki wagowe, a masa jest rejestrowana w systemie. Po zakończeniu mieszania całość jest rozładowana do bufora stojącego pod wylotami mieszałki, co umożliwia załadunek następnej szarży i rozpoczęcie kolejnego cyklu mieszania bez dłuższej przerwy.
Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie bramki laserowej bezpieczeństwa – ze względu na długość boku bufora.
Z bufora farsz jest podawany w sposób automatyczny przez system przenośników do trzech nadziewarek. Każda z nich jest wyposażona w czujnik poziomu farszu, a osiągnięcie poziomu minimum powoduje rozpoczęcie napełnianie leja aż do osiągnięcia poziomu maksimum.
-
Duża elastyczność linii, łatwa adaptacja do nowych produktów,
-
Wysoki poziom automatyzacji – obsługaprzez 3-4 osoby, linii o długości 35m,
-
Możliwość skrócenia linii przez zastosowanie podajników śrubowych pionowych zamiast podajników śrubowych ukośnych,
-
w pełni automatyczny proces sterowania pracą linii, zbieranie danych z każdego pracującego urządzenia w linii,
-
możliwość eksportu danych do oprogramowania zewnętrznego w zakładzie np. ERP
-
pełne rozliczenie produkcji
-
zdalne programowanie urządzeń
-
automatyzacja przesuwanie się surowca przez linię w oparciu o układ podajników śrubowych, transporterów oraz system czujników zapełnienia urządzeń
-
wyświetlanie błędów linii z podaniem lokalizacji usterki
-
pełna standaryzacja produktu końcowego i powtarzalność produkcji każdego dnia, co pozwala na znaczne oszczędności
-
elastyczność, łatwa dalsza rozbudowa linii, co znacznie zwiększa zakres produktów, które można produkować na linii
-
Kwestionariusz zapotrzebowania na linię określający potrzeby klienta, produkty, stopień rozdrobnienia i stopień automatyzacji linii
-
Metody i sposoby kwalifikacji projektów pod kątem ich prawdopodobieństwa realizacji
-
Przygotowanie surowca na liniach vege wykorzystując do tego celu kutry misowe
-
Omówiliśmy nowości produktowe, które będą prezentowane na targach IFFA w tym roku
-
Problemy w istniejących już projektach oraz omówienie możliwości ich rozwiązania